Cesta do ráje je trnitá, ale stojí za to

Ha Long Bay je vietnamský turistický ráj. Vidět jej z nadhledu však není zadarmo. Musíte prolézt tmavou dírou, uplatit čarodějnici, překonat trojhlavého psa, přelézt plot, zdolat prudký svah a trnitou džungli. Ale stojí to za to.

Mezi domy v ulici je černá nepostřehnutelná škvíra. Úzké schodiště míří kamsi nahoru. Následuje tmavý chodníček mezi zdmi. Vede na malý nevzhledný dvorek. Tady vládne stará vrásčitá čarodějnice. Za průchod požaduje 30 000. Zaplatíme. Šklebící se klíčník odemkne bránu. Konečně jsme pryč z toho stísněného a strašidelného místa. Objeví se tři psi. Nevraživě na nás štěkají a vrčí. Zpátky to nejde. Už je znovu zamčeno. Hlídáme si lýtka a spěšně vyběhneme po betonových schodech. Je tu další plot se zamčenou brankou. Musíme ji přelézt. Stoupáme po schodech vzhůru. Ty se brzy mění ve skalnatou horskou stezku zarostlou tropickou vegetací. Zpocení, odření a plni emocí dosahujeme vrcholu.

Pohled dolů je nezapomenutelný. Útrapy cesty jsou rychle ty tam. Nemůžeme se té nádhery nabažit. Připadáme si jako v ráji.

Amatérské video pro vás 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=1jTdblv3zk8

Ha Long Bay – galerie